تزریق ژل و هر آنچه که در مورد آن باید بدانید کلینیک تخصصی پوست و مو آتریسا-مهسا امانی

هیالورونیک اسید، یک پلیمر طبیعی است که در تمامی موجودات زنده یافت می شود. قسمت میانی پوست که درمیس نام دارد، حاوی مقدار زیادی هیالورونیک اسید است که رطوبت پوست را حفظ می کند. اگر یک محصول طبیعی به پوست تزریق شود، سریعاَ جذب پوست می شود و ازبین می رود. برای افزایش مدت زمان تأثیر هیالورونیک اسید، این ماده را باید با فرایند اتصال عرضی، قوی تر و ماندگارتر کرد.

پرکننده‌های اسید هیالورونیک می‌توانند ظاهر لب‌های شما را با اضافه کردن از نظر شکل و ساختار تغییر بدهند. نتایج حاصل از تزریق ژل به لب به طور معمول حدود 6 ماه طول می کشد. اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در بدن یافت می شود.

ژل آلیاکسین همچنین برای بازسازی شکل صورت، پرکردن و زاویه سازی طبیعی صورت ایده آل است. شرکت سازنده ژل آلیاکسن مدعی ست که ماندگاری و تأثیر این ژل از 6 تا 12 ماه می باشد و پیشنهاد می دهد که سالی یک یا دوبار برای تمدید این ژل اقدام کنید. رستیلین یک ژل هیالورونیک اسید تثبیت‌شده با منشاء غیر حیوانی است که در مقادیر کم به لایه میانی پوست تزریق می‌شود تا چین و چروک‌ها و خطوط معمولی تا شدید صورت را اصلاح کند.

خطوط ماریونت خطوطی هستند که بین گوشه لبها به سمت چانه و فک امتداد مراقبت های کامل بعد از تزریق ژل دارند. تحلیل استخوان های صورت با افزایش سن، می تواند منجر به ایجاد این خطوط در پوست صورت ‌شود. فیلر پوستی برای پر کردن خطوط ماریونت گزینه بسیار خوبی است. در ادامه قصد داریم تا شما را با این روش پرطرف‌دار و کم‌خطر بیشتر آشنا کنیم و مزیت‌ها، معایب، عوارض و کاربردهای تزریق انواع ژل را مورد بررسی قرار دهیم.

  • برای همین ممکن است یک ژل برای یک ناحیه بسیار خوب و برای ناحیه‌ای دیگر نامناسب باشد.
  • در ضمن اثر عمل تزریق به 3 الی 7 روز زمان نیاز دارد ولی برای مشاهده نتیجه بهتر باید حدود 2 هفته صبر نمود.
  • زمانی که هیالورونیک اسید را با آب مخلوط نمایید، حالت ژله‌ای بدست آمده و حجیم می‌شود.

این ژل ها که عمدتا جنس سلیکونی داشتند، قابلیت جذب نداشتند و برای خلاص شدن از شر آنها لب ها باید شکافته می شد و سپس از لب ها جدا می شدند. از طرفی دیگر عمدتا عفونت می کردند و در داخل لب یا گونه حرکت می کردند. توجه داشته باشید که این مقدار برای همه ی افراد یکسان نیست. حتما قبل از تزریق، می بایست از نزدیک وضعیت دست ها بررسی شود. یکی از بهترین برند های حال حاضر ژل در ایران، ژل پروفایلو است.

ژل های تزریقی و فیلر های پوستی چگونه ساخته می شوند؟

تزریق ژل و هر آنچه که در مورد آن باید بدانید کلینیک تخصصی پوست و مو آتریسا-مهسا امانی

بر اساس اطلاعاتی که از جراحان پلاستیک در آمریکا به دست آمده، بیش از دو میلیون نفر تزریق ژل انجام داده اند. تزریق ژل به صورت ژل یا فیلر جهت حجم دهی و زیباسازی چهره می باشد. افزایش حجم و برجسته کردن لب را می‌توان به شکلی انجام داد که به صورت طبیعی باشد. لب‌ها به مرور زمان حجم خود را از دست می‌دهند و می‌توانند روی ظاهر کلی صورت تأثیر بگذارند. لب‌های برجسته و هیدراته شاداب به نظر می‌رسند و باعث ایجاد طراوت و ظاهری جوان می‌شوند. تزریق ژل تحت بی‌حسی موضعی و در نتیجه بدون درد انجام می‌شود.

💉 ژل صورت ریوانس (Revanesse)

کلاژن (Zyplast / Zyderm) یکی دیگر از پرکننده‌ های بافتی نرم است که از پوست گاو تشکیل‌ شده و برای از بین بردن چین‌ و چروک‌ های پوست در تزریق ژل استفاده می‌شود. کلاژن یک پروتئین طبیعی محسوب شده که می‌تواند در قسمت‌ های مختلف بدن استفاده‌شده و درنهایت جذب آن شود. بستگی به میزان فرورفتگی خط خنده و نیاز به پر شدن این نواحی بین یک تا دو سی سی ژل کافی است . تزریق ژل باید به صورت عمقی و زیر پوست انجام بگیرد و به طور یکنواخت از بالا به پایین انجام بگیرد.