میزان صدا آن چقدر است ؟

تنظیمکننده ولتاژ: تنظیم کننده خودکار ولتاژ که به AVR معروف است، از یک مدار الکتریکی تشکیل شده که با اندازهگیری ولتاژ ژنراتور و مقایسه آن با ولتاژ مرجع (مبنا) که از قبل برای آن تعریف شده است، ولتاژ را با ولتاژ مصرفکننده تنظیم میکند. در دسته اول، سیستم باید به گونهای عمل کند که به صورت خودکار و با کمترین وقفه قطعی را جبران کند. در دسته دوم، وصل مجدد برق خودکار نیست و توسط شخص انجام میشود. همین امر سبب میشود بسیاری از مصرفکنندگان به دنبال راهکارهایی برای تأمین برق در شرایط اضطراری و قطعی برق باشند. به این صورت است که آنها به عنوان مولدهایی مورد استفاده قرار می گیرند که به تولید الکتریسیته یا همان جریان برق قدرت دارد و در وقت قطعی برق برای جاهایی که بدون برق کارشان متوقف می شود به کار برده می شود.

در ادامه مطالب بیشتری در این باره ارائه میشود. در ادامه این مقاله نیم نگاهی به سایر قسمت ها خواهیم کرد و به صورت خلاصه به معرفی انها خواهیم پرداخت. موتور-ژنراتورهای برق اضطراری در توانهایی در محدوده چند کیلوولت-آمپر تا چندهزار کیلوولت-آمپر وجود دارند و باید با توجه به مصرف وسایل و بارها، از بین آنها بهترین گزینه را انتخاب کرد. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی محل نگهداری دیزل ژنراتور باید بصورت روتین بازرسی شود. موتور برق دستگاهی الکتریکی و حساس است که نگهداری مناسب و سرویس بموقع آن در افزایش طول عمر و کیفیت برق تولیدی آن موثر است.

کاربرد دیزل ژنراتور

قیمت موتوربرق را علاوه بر قابلیت ها و کیفیت ساخت آن، عرضه و تقاضا نیز تعیین می نماید. فروش موتوربرق با کیفیت و فروش ژنراتور برق مطمئن دغدغه اصلی ماست. موتوربرق قیمت مشخصی دارد که مهمترین عامل تاثیرگذار در آن کیفیت ساخت است. قیمت ژنراتور برق یا قیمت مولد برق به پارامترهای زیادی بستگی دارد. برای استفاده از موتور برق در محل کار، مغازه، دندانپزشکی که آرامش محل کار مهم است می توانید از موتور برق کیفی یا موتور برق بی صدا استفاده نمایید.

قیمت دیزل ژنراتور ۲۰۰ تا ۲۵۰ کاوا با مارک ولوو و ایویکو به ایمیل شما ارسال شد ، در صورت تمایل نیز میتوانید با شماره ۰۲۱۲۲۲۳۹۳۵۷ برای دریافت قیمت فوری و مشاوره خرید دیزل ژنراتور تماس بگیرید. موتورهای تولیدی شرکت پرکینز در سه دسته موتورهای دیزلی صنعتی برای ماشین آلات صنعتی، موتورهای دیزلی دریایی و موتورهای تولید توان (به صورت دیزلی و گازسوز) از ۱۱ اسب بخار تا ۲۸۰۰ اسب بخار برای ژنراتورهای مولد برق تقسیم میشوند. بنا به دلایل زیست محیطی و بهداشتی، تلاش گسترده ای برای تولید برق از آب، انرژی هسته ای، و منابع تجدید پذیر صورت پذیرفته است و به تدریج تولید برق از منابع سوخت فسیلی کاهش می یابد. این رتبهبندیهای استاندارد تعریف میشود تا اجازه انتخاب صحیح را بدهد و مقایسه خوبی بین سازندهها صورت گیرد تا از عملکرد نادرست ماشین جلوگیری کند و راهنمای طراحان باشد. ما برای اینکه بهترین قیمت موتور برق و موتور برق با کیفیت را به شما رائه دهیم واسطه ها را حذف نموده و با تولید کنندگان و وارد کنندگان دست اول ارتباط داریم تا در واقع مرکز فروش موتور برق معتبر کشور باشیم.

به طور معمول ژنراتورها در دو نوع قابل حمل و ایستاده وجود دارند. شاید قطعی چندساعته برق برای خیلیها، علیرغم آزاردهنده بودن، قابل تحمل باشد، اما مصرفکنندگانی، اغلب تجاری و صنعتی، نیز هستند که قطعیهای مکرر موجب ضرر و زیان آنها خواهد شد. هرچه ژنراتور بزرگتر باشد، توان بیشتری به شما ارائه میکند. موتورهایی که برای کار در بازه زمانی طولانی تری هستند بالطبع به مخزن بزرگتر با ظرفیت بیشتری هم نیازخواهند داشت. در انتخاب ژنراتورها مؤثرند مثل تامین سوخت و ذخیره آن، شرایط کار و تامین بار.

انواع دیزل ژنراتور

خروجی ها نیز با عددهای 2، 4، 6 و 8 مشخص شده اند که ابتدا به هم وصل شده و در نهایت به بار اتصال پیدا می کنند. قیمت ژنراتور 220 ولت یا همان موتور برق نیز روزانه مشخص می شود. شامل توان راکتیو (کیلو ولت) است که توسط دستگاه هایی مانند موتور و ترانسفورماتور تهیه می شود. خروجی این موتور برق ها سه فاز 380 ولت می باشد ولی هر فاز به تنهایی 220 ولت است. به این صورت که اگر پارامترها دارای مقادیر مجاز باشند مانند چراغ سبز راهنما و رانندگی به دیزل ژنراتور اجازه ادامه فعالیت را می دهد و چناچه اندازه یک پارامتر به محدوده غیر مجاز نزدیک شود مانند چراغ زرد ، برد کنترل دیزل ژنراتور اعلام آلارم کرده اما کماکان به دیزل ژنراتور اجازه کار و فعالیت می دهد ولی چناچه اندازه آن پارامتر کمتر و یا بیشتر از حد نرمال باشد و وارد محدوده غیر مجاز شود، برد دیزل ژنراتور مانند چراغ قرمز باعث خاموش شدن دیزل ژنراتور می گردد و به این ترتیب برد کنترل دیزل ژنراتور مانع از آسیب دیدگی دیزل ژنراتور می شود.

از موتور برق برای تولید برق مورد نیاز دستگاه ها و تجهیزات مختلف می توان استفاده نمود. از دیزل ژنراتورهای پرتابل یا سیار برای پروژه های عمرانی و بزرگی همچون خطوط لوله نفت،پتروشیمی،خطوط انتقال آب و به طور کلی پروژه هایی که در مکان های خارج شهر و دور از شبکه اصلی برق اجرا میشوند کاربرد دارد.در واقع در اغلب این پروژه ها به دلیل اینکه نیاز به تردد مداوم دستگاه دیزل ژنراتور وجود دارد لذا از تریلر دیزل ژنراتور یا شاسی سیار(شاسی موبایل) برای دستگاه استفاده میکنند. در فصل تابستان، که به دلیل گرما مصرف برق افزایش مییابد و شبکه قادر به پاسخگویی به همه بارها نیست، احتمالاً تعدادی از مشترکان با قطعی برق مواجه میشوند. رسوبها زمانی ایجاد میشوند که گازهای گرم احتراقی به صورت ضعیفی میوزند و رینگ پیستون را مسدود میکنند و سبب نیاز به روغن کاری بر روی دیوارههای استوانهای به دلیل «سوخت ناگهانی» میشوند و دودههایی لعاب مانند ایجاد میکنند که سوراخ روان میشود.

در حالی که دائماً برد کنترلر دیزل ژنراتور، سوخت موتور را تنظیم می کند تا بار را به سمت ژنراتورهای دیگر هدایت کند. تقسیم بار می تواند با استفاده از کنترل افت سرعت به وسیلهٔ فرکانس در ژنراتور کنترل شود، در حالی که به طور مداوم کنترل سوخت موتور برای تغییر بار تنظیم می شود و از منابع قدرت باقی مانده است. با این حال، ژنراتورهای تجاری و خانگی کوچک تر هستند و تنها از منابع سوخت فسیلی مثل گازوئیل، بنزین، CNG و پروپان برای تولید نیروی الکتریکی و القای جریان الکتریکی در یک مدار استفاده می کنند. باید بدانیم که ژنراتور انرژی الکتریکی تولید نمی کند. زمانی که شما به یک دستگاه پرتابل برای تامین برق در فضاهای غیر شهری نیاز دارید و این دستگاه باید قابل حمل باشد پارامتر وزن یکی از پارامترهای موثر است. برای تامین برق کارگاه های عمرانی، هیئت های مذهبی و مزارع می توانید از موتور برق های پرتابل یا قابل حمل استفاده کنید.

دیزل ژنراتور چیست با این حال، مشخصات فنی دیزل ژنراتورها باید قبل از خریداری به وضوح درک شود. اگر هم مصرف کننده تک فاز و هم مصرف کننده سه فاز داریم می توانید موتور برق سه فاز خریداری کرده و مصرف کننده های تک فاز را به صورت مساوی و متعادل بین سه فاز تقسیم نمایید. اگر قصد برقرسانی به کامپیوتر یا دیگر وسایل الکتریکی حساس را دارید، اطمینان حاصل کنید موتور برقی که خریداری میکنید، دارای این تکنولوژی باشد. درصورتی که موتور برقی که تمایل به خرید آن دارید نزدیک محل استراحت قرار گیرد (به عنوان مثال بالکن) میزان تولید صدای آن ممکن است باعث آزار شود به همین دلیل در چنین حالاتی بهتر است محصولی را انتخاب کنید که یک پوسته عایق صدا داشته باشد یا آلودگی صوتی کمتری ایجاد کند.

همچنین اندازه ژنراتور را با توجه به فضای موجود برای نگهداری آن در نظر داشته باشید. خنک کردن موتور می تواند توسط چرخش آب و هوا در فضای رادیاتور صورت بگیرد. به طور معمول در یک سرویس معمول ، شما یک بررسی کامل از فیلتر هوا ، فیلتر روغن و فیلتر سوخت را عوض می کنید ، روغن و برخی از تسمه ها را تغییر می دهید ، مانند تسمه فن رادیاتور و تسمه دینام شارژ انجام می دهید. این ژنراتورها دارای رادیاتور گرمسیری می باشند. این نوع ژنراتورها از نظر پایداری ولتاژ در ازای تغییر جریان بار، بسیار مناسب هستند. به طور معمول میزان مصرف این دستگاه بین 190 گرم تا 220 گرم گازوئیل در هر ساعت به ازای هر کیلووات مصرفی است. تنظیمکننده سرعت: تنظیم کننده سرعت که به آن «گاورنر» میگویند با اندازهگیری فرکانس برق ژنراتور و مقایسه با فرکانس مبنا که از قبل برای آن تعریف شده است، سرعت موتور را تنظیم میکند تا فرکانس برق ژنراتور تنظیم شود.

اول نوع سوخت مصرفی و دوم نوع روشن شدن شرکت دیزل ژنراتور موتور. برای اینکه با خیال راحت بتوانید از موتور برق استفاده کنید پیشنهاد ما این است به جای استفاده از موتور برق دست دوم از موتور برق های با کیفیت ولی ارزان بازار مانند موتور برق های واکسون استفاده نمایید. برای آشنایی بیشتر با دیزل ژنراتور، پیشنهاد میکنیم به مطلب «دیزل ژنراتور چیست؟ برای آشنایی بیشتر با مباحث برق اضطراری و تأسیسات الکتریکی، پیشنهاد میکنیم به مجموعه آموزش های مهندسی قدرت مراجعه کنید که توسط فرادرس تهیه و لینک آن در ادامه آورده شده است. در ادامه این مطلب به موتور برق میپردازیم. این توان ظاهری برای محاسبات باید به توان اکتیو (P) تبدیل شود و سپس برآورد مصرف انجام شود.

قیمت دیزل ژنراتور

این کار سبب شده است که این ژنراتورها، سروصدای کمتر، آلودگی کمتر و راندمان بالاتری نسبت به دیگر ژنراتورهای چینی داشته باشند. دسترسی به سوخت دیزل نسبت به بنزین کمی سختتر است اما قدرت ژنراتور های دیزلی نسبتاً زیاد می باشد و راندمان بسیار بالایی دارد. بنزین نسبت به سایر سوختها دردسترستر است. اما نکتهای که وجود دارد، عمر مفیدش کم بوده و قابلیت اشتعال آن نسبت به سوختهای دیگر بیشتر است. خطرات آتشسوزی و انفجار این نوع ژنراتورها را تهدید نمیکند و در کل نسبت به سایر مولدهای برق اضطراری ایمنتر هستند. مولدهای برق اضطراری را معمولاً برا اساس دو عامل دستهبندی میکنند. این سیستمها معمولاً برای دستگاههای بسیار حساس و مهم به کار میروند و یوپیاس (UPS) شناختهترین راهحل برای آنهاست که در مطلب «انواع یو پی اس (UPS) – به زبان ساده» با انواع آن آشنا شدیم و در آموزش «انتخاب باتری یو پی اس (UPS) – به زبان ساده» محاسبات آن را بیان کردیم.

بررسی عملکرد موتور سنکرون موتور سنکرون چگونه کار می کند؟ که در زیر به نحوه عملکرد یک موتور دیزلی چهار زمانه به طور مختصر خواهیم پرداخت . نمودار بلوکی زیر نحوه تولید برق یک موتور-ژنراتور و ارتباط اجزای آن را نشان میدهد. دیزل ژنراتور یا مولد دیزل به ترکیبی از موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا، سیستمهای کنترل، قطع کنندههای اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به منظور تولید برق استفاده میشود، میگویند. قدم بعدی برای خرید موتور برق مناسب آگاهی از محل استفاده از آن است.

برای روشن کردن این موتور-ژنراتورها باید یک طناب را با دست کشید و موتور را چرخاند. مشخصات فنی موتور ژنراتور ها با یکدیگر بسیار متفاوت میباشد ولی تجربه نشان داده که دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا بهترین دیزل ژنراتور از هر لحاظ میباشند. حجم مخزن سوخت در دستگاههای مختلف با توجه به اندازه و نوع دستگاه و میزان برقی که تولید میکند، متفاوت است. اما در حالت کلی میزان مصرف، معمولا بستگی به پارامتر هایی همانند اندازه دیزل ژنراتور و میزان بار آن دارد و بر این اساس تقریبی از مصرف را می توان بدست آورد. علاوه بر تمام این موارد، عملیات جدیتری از جمله استخراج نفت و گاز در نیروگاههای صحرایی انجام میشود که تأمین برق مورد نیاز از ضرورتهای اولیه این صنایع هستند. ژنراتورهای نیروگاهی: انواعی از ژنراتورهای پرایم یا اصلی که در پیوستگی با هم وظیفه تامین برق اصلی یک واحد بزرگ کاری را بر عهده دارند، ژنراتورهای نیروگاهی نامیده میشوند که در محدوده 2500 تا 7000 کاوا برق مصرفی مکان هایی مثل معادن یا صنایع فلزی را تامین میکنند.

باید بدانیم که ژنراتور انرژی الکتریکی تولید نمی کند.

ذکر معدودی از خسارات فوق اهمیت تهیه دیزل ژنراتور را بعنوان پشتوانه ای برای تولید برق در زمان قطع برق شبکه سراسری مشخص تر میکند. اگر تولید کننده یا وارد کننده موتور برق با کیفیت می باشید قطعا بهترین مکان برای فروش سریع و راحت محصولات شما فروشگاه اینترنتی نید صنعت است. شما می توانید پس از بررسی انواع ژنراتور برق و مقایسه ویژگی های مختلف آن در بازار اینترنتی نید صنعت با اطمینان از بهترین قیمت و اصالت کالا، محصول موردنظر خود را تامین کنید. ابتدا باید بدانید که لازم است دستگاه شما به چه صورت کار کند پس از آن که این ویژگی مشخص شد می توانید ظرفیت مخزن هم مشخص کنید.